برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

سید محمد عابدی در این جلسه مواد مخدر را یکی از چالش های امروز جهان بشریت عنوان کرد و افزود: مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی جوامع امروز بشریت می باشد و تاثیرات بسزایی در همه ی لایه های اجتماعی دارد که باعث بروز صدمات جبران ناپذیر برای انسان ها شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی به موقعیت استراتژیک کشورمان اشاره کرد و افزود: به لحاظ موقعیت سوق الجیشی، کشورمان محل انتقال مواد مخدر و در همسایگی یکی از بزرک ترین کشور های تولید کننده این مواد است می باشد.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان خسارت های مادی و معنوی زیادی در مبارزه با مواد مخدر متحمل شده است و در این راه شهدای زیادی تقدیم شده است.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی با اشاره به توطئه های استکبار جهانی برای کشورمان اظهار داشت: با توجه به پیشرفته های چشمگیر کشورمان در همه زمینه ها و پیشتازی کشورمان در مقابله با استکبار جهانی، غرب در صدد متوقف کردن این پیشرفت ها می باشد و از مواد مخدر بعنوان ابزاری در این راستا استفاده مکیند.

سیدمحمد عابدی به گردش مالی هنگفت تجارت مواد مخدر در جهان اشاره کرد و افزود: سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار ارزش تجارت این ماده خانمان سوز در جهان می باشد که باعث رغبت افراد برای خرید و فروش این ماده شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی فرهنگ سازی جامعه برای قبول معتادین بهبود یافته را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم پذیرش این افراد از طرف جامعه، احتمال بازگشت این افراد به سمت مواد مخدر وجود خواهد داشت و می توان با فراهم کردن شرایط در جامعه زمینه اشتغال این افراد را فراهم کرد.