برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...برگزاری جلسه...

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه کارگروه زنان و خانواده شهرستان خوی با حضور فرماندار، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و اعضای این کارگروه برگزار شد.

عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) عقیله بنی هاشم و روز پرستار اظهار داشت: بی شک حضرت زینب (س) حماسه کربلا را زنده نگه داشت و پیام عاشوا را به نسل های بعدی منتقل نمود و این بانوی بزرگ اسلام بدون تردید نقش برجسته ای در تربیت همه زنان جامعه ما داشته است.

وی همچنین ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر اظهار داشت: زنان کشور ما در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی و بعد از آن نقش موثری داشته اند.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس نیز زنان با تربیت فرزندان خود آنها را از خاک به افلاک رساندند.

سیدمحمد عابدی وجود شور و نشاط در جامعه را ضروری دانست و افزود: زنان ما می توانند با ایجاد شور و نشاط در میان خانواده باعث نشاط در جامعه شوند.

وی تصریح کرد: لازمه داشتن جامعه پویا داشتن افراد سرزنده به ویژه زنان سالم می باشد و در غیر این صورت آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری متوجه جامعه خواهد شد.

سرکار خانم تاجفر مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قدم های خوبی در بهبود جایگاه زنان برداشت شده است و منشا اثر این اقدامات قرآن و آموزه های دینی است.

وی افزود : علاوه بر دستاوردهایی که بعد از انقلاب در حوزه زنان کسب شده است در دولت تدبیر و امید نیز اقدامات زیادی در حوزه زنان به خصوص در موضوع توازن جنسیتی شده است.

وی در ادامه یکی از عوامل موثر در پیشرفت هر کشور را مشارکت همه افراد جامعه در امر توسعه دانست و افزود: طبق نظریه کارشناسان، توسعه زمانی اتفاق می افتد که همه اقشار جامعه بخصوص زنان در پیشرفت و توسعه آن نقش ایفا کنند.

تاجفر به توجه و اهتمام ویژه دولت به موضوع حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای به این موضوع دارد ولی جامعه زنان آگاهی کمتری نسبت به حقوق خود در جامعه دارند.

گفتنی است، ارتقای سلامت جنسی و روانی زنان و نرخ مشارکت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از دیگر موضوعات مطرح شده توسط مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در این جلسه بود.