معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در بازدید از طرح راه آهن مراغه به ارومیه با بیان این مطلب گفت:

امسال با هدف اتصال ۵ مرکز گیلان، کرمانشاه، همدان و آذربایجانهای شرقی و غربی و هم چنین دو خط خاف به هرات و یزد به اقلید ۵۱۶ کیلومتر ریل گذاری شده است که این میزان ۳ برابر میانگین راندمان ۱۷۰ کیلومتری ریل گذاری در کشور است.

خادمی افزود: رکورد ریل گذاری در کشور تا قبل از امسال در سال ۸۸ با ۲۵۰ کیلومتر اتفاق افتاده بود که امسال به دو برابر رسید.

وی با اشاره به اینکه برای ریل گذاریهای امسال از هیچ دستگاه و امکانات خارجی استفاده نشده است تصریح کرد : در بخش اجرایی تمام اتکاء به نیروی انسانی داخلی بوده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر این نکته که کمبود اعتبارات و لزوم استفاده از امکانات داخلی همچون کمبود دستگاه زیرکوب مهمترین دلیل تاخیر در افتتاح طرح راه آهن مراغه به ارومیه بوده است گفت : عملیات ریل گذاری تمام شده است و در حال حاضر این طرح از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی برخورداراست که در حال حاضر عملیات ایمن سازی ریل و زیر کوبی انجام می شود.

خادمی زمان بهره برداری از این طرح را در بخش باری اسفند ۹۶ و در بخش باری فروردین ۹۷ اعلام و اضافه کرد: امیدوارم مردم آذربایجان غربی بعد از سالها انتظار بهار شاهد حضور قطار در ارومیه باشند.

طرح راه آهن مراغه -ارومیه یک طرح ملی است که مراغه را پس از عبور از ایستگاههای میاندواب ،مهاباد و نقده به ارومیه وصل می کند.

۸۴ کیلومتر این طرح از مراغه تا مهاباد شهریور ۹۲ به بهره برداری رسیده بود و ۱۰۰ کیلومتر باقی مانده بهار امسال افتتاح خواهد شد.

برای طرح راه آهن مراغه - ارومیه تا کنون ۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده است و با اتمام آن تحولی در ناوگان حمل و نقل عمومی، صنعت، ترانزیت و اقتصاد استان مرزی آذربایجان غربی ایجاد خواهد کرد.