تجمع مقابل اطلس...

در حالیکه ثبت نام کنندگان خودرو کیا در زمان واریز پول قیمت نهایی را ۱۹۹ میلیون تومان اعلام کرده بودند اما این شرکت امروز برای تحویل خودروها ۲۸۰ میلیون تومان طلب می‌کند.

به گزارش سلماس آنلاین ، بسته بودن سایت ثبت سفارش به مدت ۶ ماه سبب شد که معضل بدعت پیش فروش خودرو که در کشورهای محدودی صورت می‌گیرد، نمایان شود.

عدم وجود خودرو و اتفاقات غیر مترقبه‌ای که سبب می‌شود یک فروشنده یا تاجر ناگهان تبدیل به کلاهبردار شود.

در هفته گذشته برخی از مشتریان اطلس خودرو در اعتراض به شرایط اخیر فروش این شرکت مقابل شوروم مرکزی تجمع کردند و روز چهارشنبه نیز مجددا این تجمع صورت گرفت که این بار نیروهای حراستی مقابل این افراد صف آرایی کردند.

تجمع مقابل اطلس خودرو

ماجرا به خرید خودروی کیا اسپورتیج برمی‌گردد.

حدود مردادماه بود که اطلس خودرو اقدام به ارسال دعوت‌نامه برای تکمیل وجه مشتریانی کرد که نسل جدید کیا اسپورتیج را خریداری کرده بودند.

قیمت قطعی این خودرو در آن زمان حدود ۱۹۹ میلیون تومان بوده است.

اما متاسفانه ثبت سفارش برای چند ماه بعد از این تکمیل وجه بسته ماند و قوانین واردات خودرو تغییر کرد و قیمت تمام شده برای شرکت تغییر کرد و در زمان تحویل این خودروها به مشتریان حتی حال بعد از چند ماه تغییر، اطلس خودرو طلب رقمی در حدود ۲۸۰ میلیون را برای تحویل خودرو کرده است.

این موضوع دو وجه دارد.

اولین مقصر را باید دولت بدانیم که یک شبه و بدون اطلاع قبلی ثبت سفارش خودرو را می‌بندد و پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، قوانین را به صورت عجیبی تغییر می‌دهد و باعث می‌شود تا آشوبی در بازار خودروهای وارداتی ایجاد شود و افزایش قیمت ناگهانی برای بسیاری از خودروها اتفاق بیافتد.

اما مقصر دوم را باید اطلس خودرو بدانیم، که در زمان بسته بودن ثبت سفارش، خودرویی را با قیمت قطعی فروخته که هنوز ترخیص هم نشده بود.

شاید به امید اینکه در همان روزها ثبت سفارش مجددا باز شود اما اتفاقی دیگر و شبیه سونامی در بازار وارداتی‌ها اتفاق افتاد.

منبع : خودرو بانک

نویسنده : مدیر سایت times;

اطلاعات بیشتر درباره : مدیر سایت

نویسنده : مدیر سایت

مشاهده تمام مطالب مدیر سایت مدیر سایت ۱۲۷۷۷ نوشته در اخبار خودرو دارد.

درباره نویسنده :


جهت دریافت آخرین اخبار از طریق به کانال اختصاصی اخبار خودرو بپیوندید