فورد تائید کرد که در آینده نزدیک، موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۱۹ با بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت در دسترس علاقه مندان خودروهای عضلانی خواهد بود.

به نظر می رسد فورد تمام موانع را برای طرفداران موستانگ پیش از نمایشگاه بین المللی خودروی آمریکای شمالی ۲۰۱۸ در دیترویت از سر راه برمی دارد.

پس از رونمایی خودروی جدید فورد موستانگ بولیت ۲۰۱۹، این برند آمریکایی تیزر رسمی از مدل کاملا جدید موستانگ شلبی GT۵۰۰ در صفحه فیسبوک و حساب یوتیوب خود منتشر کرده است.

این ویدیو که به نظر می رسد رندر گرافیکی باشد، نسل کنونی موستانگ را با ورودی های کاپوت، ورودی هوای جلوی شکاف دار، اسپویلر بزرگ و قوی به همراه پیشرانه وعده داده شده با بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت نشان می دهد.

این پست در فیسبوک ادعا می کند که خودروی عضلانی برای سال ۲۰۱۹ طراحی شده و زمانی که تولید آن آغاز شود، قدرتمندترین خودروی تولیدی خیابانی خواهد بود که این شرکت تا به حال ساخته است.

صدای موجود در کلیپ ویدیویی کاملا یادآور پیشرانه ۵.۲ لیتری مسطح خورجینی هشت سیلندر فعلی شلبی GT۳۵۰ است؛ در پی شایعاتی که در مورد فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ از این شرکت شنیده شده، با افزایش قدرت تولیدی می تواند در آینده یکی از رقبای سرسخت دوج چلنجر هل کت باشد.

شایعات تاکید می کنند که این حجم سوپرشارژ استفاده شده در این خودرو به تنهایی دارای حجم جابه جایی ۲.۶ لیتر خواهد بود که بیش تر از دستگاه های استفاده شده در بسیاری خودروهای چهار سیلندر کنونی است.

بهره گیری از چنین امکاناتی باعث می شود که قدرت پیشرانه به حدود ۷۵۰ اسب بخار برسد و البته باید گفت که این مطالب بر اساس شایعات موجود است.

مقاله های مرتبط:

فورد موستانگ بولیت ۲۰۱۹، رونمایی شد فورد موستانگ النور، بازتولید شد

این که چه جعبه دنده ای در خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ استفاده شود تا بتواند قدرت پیشرانه را تحمل کند خود جای سوال دارد.

طبق شایعات کارخانه این بار نیز برای اولین بار در طول تاریخ این خودرو، از جعبه دنده مدرن اتوماتیک استفاده خواهد شد.

پیش بینی شده که جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک همانند موارد استفاده شده در فورد رپتور F-۱۵۰ و رقیب دیرینه شلبی، شورولت کامارو ZL۱ در خودروی جدید برای انتقال قدرت پیشرانه به چرخ ها استفاده شود.

پیش از این تصویر جاسوسی از موستانگ شلبی GT۵۰۰ با استتار روی کاپوت، تایرهای چسبنده اسپرت و ترمزهای بزرگ برمبو منتشر شده است.

در حال حاضر که فورد تائید کرده است خودروی جدید شلبی GT۵۰۰ با حداقل ۷۰۰ اسب بخار قدرت و دریچه های بزرگ کاپوت وارد بازار خواهد شد، می توان حدس زد که شایعات گفته شده درباره خودروی جدید تا چه حد می تواند درست باشد.

در حال حاضر سوال بزرگ این است که آیا فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ قادر خواهد بود از خود چابکی شلبی GT۳۵۰ را ارائه دهد، و به کمک پیشرانه قدرتمند خود در رقابت تن به تن حریفان را شکست دهد؟ به نظر می رسد ماه های آینده برای طرف داران خودروهای عضلانی آمریکایی دوران پرهیجان و جذابی باشد.

تیزر رسمی منتشر شده در حساب یوتیوب فورد