شرکت تیونینگ ABT نسخه ای از آئودی RS۳ را معرفی کرده است که ۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد و از قدرتمندترین هاچبک های موجود در بازار محسوب می شود.

مدل استاندارد آئودی RS۳ اسپرت بک به یک پیشرانه ی ۲.۵ لیتری ۵ سیلندر مجهز است که می تواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند که این میزان قدرت برای یک خودروی هاچبک کاملا کافی است.

اما برای کسانی که خواهان قدرت بیشتری باشند شرکت ABT اسپرت لاین مدل هایی را با قدرت بیشتر معرفی می کند.

این شرکت خودروهای هاچبک را با قدرتی معادل سدان های قدرتمند عرضه می کند که این کار درست شبیه به پروژه هایی است که ABT در دهه ی ۱۹۹۰ انجام می داد.

ABT در مرحله ی نخست قدرت این خودرو را به ۴۶۰ اسب بخار افزایش داده و سپس اقدام به معرفی کیت افزایش قدرت دیگری برای پیشرانه ی ۵ سیلندر A۳ با نام Power R کرده است که قدرت این خودرو را به ۵۰۰ اسب بخار می رساند.

چنین قدرت بالایی نیاز به یک سیستم ترمز قوی برای متوقف شدن دارد و به همین خاطر ABT اقدام به نصب دیسک های ترمز با قطر ۳۸۰ میلیمتری روی این مدل کرده است.

روی این مدل همچنین رینگ های بزرگ ۱۹ و ۲۱ اینچی نیز سوار شده اند تا هم به بهبود ظاهری و هم افزایش کارایی خودرو کمک کنند.

تیونر هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص میزان گشتاور تولیدی پیشرانه ی این خودروی تیونینگ شده اعلام نکرده است اما گشتاور مدل استاندارد این خودرو ۴۸۰ نیوتن متر است و این مدل تیونینگ شده مطمعنا گشتاور بیشتری دارد.

ABT همچنین سیستم تعلیق این مدل را بهینه سازی کرده است و اقدام به استفاده از آنتی رول بار (میله موجگیر) نیز در سیستم تعلیق آئودی RS۳ کرده است.

سیستم تعلیق این مدل قابلیت تنظیم نیز دارد.

برای این خودرو یک سیستم اگزوز اختصاصی نیز طراحی شده است که خروجی های چهارتایی آن هر یک دارای قطر ۱۰۲ میلیمتری هستند و می توانند صدایی بسیار گیرا و جداب را از موتور ۵ سیلندر RS۳ بیرون بکشند.

همچنین گرچه ABT هنوز اعداد و ارقامی در خصوص توانایی های حرکتی این مدل منتشر نکرده است اما بسیاری کنجکاو هستند که بدانند این مدل در مقایسه با نسخه ی استاندراد تا چه اندازه سریع تر است.

نسخه ی استاندارد آئودی RS۳ خود یک سوپراسپرت کوچک به حساب می آید چون این هاچبک توانا قادر است سرعت خود را در عرض ۴.۱ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعت آن نیز ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت است، بنابراین مدل تیونینگ شده توسط ABT قطعا مشخصات بهتری دارد و سریع تر است.

این نکته نیز لازم به ذکر است که حداکثر سرعت نسخه ی استاندارد RS۳ به صورت الکترونیکی محدود شده است.

کیت تیونینگ ABT شامل تغییرات ظاهری برای این مدل نیز می شود که از این تغییرات می توان به اسپویلر جلو ، جلوپنجره ی جدید با لوگوی RS۳ و زیر سپر عقب اشاره کرد.

در داخل کابین نیز امکان شخصی سازی کامل کابین با تزیینات الیاف کربنی وجود دارد.