یک دستگاه خودروی کلاسیک سیتروئن ۲CV که در ایران با نام ژیان مشهور است، در حراجی اوسنات با قیمت باورنکردنی بیش از ۸۶۰۰۰ دلار به فروش رفت.

شاید با نگاه اول به این خودروی سیتروئن ۲CV با خود فکر کنید، چه کسی حاضر است حتی آن را با خود به خانه ببرد چه برسد به این که کسی بخواهد آن را بخرد.

به هرحال در این کره خاکی کلکسیونرهایی وجود دارند که حاضرند برای این نمونه قدیمی از خودروی سیتروئن (Citroen) قیمت های بالایی بپردازند.

طی سال های اخیر قیمت ۲CV دوست داشتنی افزایش چشم گیری داشته است.

بازار خرید این خودروی زیبا (شاید در زمان خودش) طی روزهای گذشته داغ تر شد، موقعی که نسخه A سیتروئن ۲CV مدل ۱۹۴۹ پنج برابر قیمت تخمینی اولیه در خانه حراجی اوسنات در فونتاین بلیو جنوب پاریس به فروش رسید.

انتظار می رفت که قیمت فروش خودروی کلاسیک سیتروئن ۲CV بین ۱۴،۰۰۰ تا ۱۸،۵۰۰ دلار باشد، اما جنگ متداول حراجی بین دو نفر از داوطلبان باعث شد که قیمت آن به ۸۶،۵۰۰ دلار برسد.

برنده این حراج، یک موزه هلندی بود که در نهایت موفق به ثبت رکورد جدیدی برای مدل استاندارد ۲CV شد.

احتمالا حدس زده اید که این خودروی کلاسیک یکی از اولین نمونه های سیتروئن ۲CV است؛ سیتروئن A ۲CV را در هفتم اکتبر سال ۱۹۴۸ در نمایشگاه خودروی پاریس برای اولین بار ارائه کرد، اما تولید آن تا سال ۱۹۴۹ آغاز نشد.

مقاله های مرتبط:

۱۰ خودروی گران قیمت در حراجی امسال اسکاتس دیلحراج مرسدس بنز و لانچیا، متعلق به مستر بین

خودروی حراج شده سیتروئن یکی از ۸۷۶ مدل ۲CV بود که در سال اول ساخت از خط تولید شرکت فرانسوی خارج شد و به طور دقیق می توان گفت چهارصد و پنجاه و هشتمین خودروی ۲CV از میان تقریبا ۹۰۰ خودروی آن سال است.

از میان ۵۰۰ دستگاه ۲CV نخست تا بیش از ۵ میلیون خودرویی که تا سال ۱۹۹۰ ساخته شدند، این نمونه شانس زیادی داشته که توانسته جای خود را بین مجموعه داران اروپایی پیدا کند.

نکته جالبی این که در سال ۱۹۴۹ قیمت این نوع سیتروئن ۲CV به شدت افزایش یافت و دلیل آن هم کمبود فولاد در زمان جنگ جهانی دوم بود.

قرار گرفتن در لیست انتظار سه تا پنج ساله، بازار سودآوری برای فروشندگان خودروی دست دوم ۲CV ایجاد کرد که قیمت هایی بالاتر از ارزش واقعی آن و حتی قیمت کارخانه پیشنهاد می دادند.

نمونه حراج شده ی سیتروئن ۲CV دارای شماره شاسی ۰۰۰۴۵۸ است و البته باید بازسازی کاملی روی آن صورت بگیرد، اگرچه اوسنات شرایط عمومی آن را خوب توصیف کرده است.

به نظر می رسد این توصیف مربوط به وضعیت پیشرانه، شاسی و فضای بیرونی خودرو باشد.