گزارش ها حکایت از آن دارند که میانگین قیمت گوشی های هوشمند نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

میانگین قیمت گوشی های هوشمند در سه ماهه ی سوم و چهارم سال گذشته ی میلادی با نره قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

گزارش های مؤسسه ی تحقیقاتی GfK حکایت از آن دارند که کاربران به طور میانگین ۳۶۳ دلار برای خرید یک گوشی هوشمند می پردازند که ۱۰ درصد بیشتر از میانگین قیمتی گوشی های هوشمند طی بازه ی زمانی مشابه در سال ۲۰۱۶ است.

براساس گزارش GfK، تعداد گوشی های هوشمند به فروش رفته در سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۷ با یک درصد افزایش، تقریبا بدون تغییر بوده است؛ اما درآمد حاصل از فروش جهانی این تعداد گوشی، حدود ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده است که آمار قابل توجهی محسوب می شود.

بیشترین افزایش به لحاظ فروش و درآمد، در بازار گوشی هوشمند اروپای مرکزی و شرقی با ۷ درصد افزایش فروش و ۲۸ درصد افزایش درآمد بوده است.

در اروپای غربی و چین، میزان فروش گوشی های هوشمند ۳ درصد کاهش پیدا کرده؛ با این حال، درآمد حاصل، افزایشی ۱۷ درصدی داشته است.

GfK، افزایش درآمد تولیدکنندگان را مرهون نسل جدید گوشی های هوشمند بدون حاشیه می داند؛ این گوشی ها در ابتدا تنها در دسته ی محصولات بالارده عرضه می شدند؛ اما اکنون شاهد رونمایی از گوشی های بدون حاشیه در کلاس میان رده نیز هستیم.

تعداد گوشی های فروخته شده در کل سال ۲۰۱۷، حدود ۳ درصد افزایش را نشان می دهد که در مجموع معادل ۱.۴۶ میلیارد دستگاه است، درآمد حاصل از فروش این تعداد گوشی نیز ۹ درصد افزایش یافته است که به خودی خود، افزایش میانگین قیمت گوشی های هوشمند را نشان می دهد.

طبق اعلام تحلیل گران، بازار گوشی های هوشمند در کشورهای توسعه یافته در حال اشباع شدن است؛ بنابراین تولیدکنندگان باید در جهت حفظ مشتریان خود، بر نوآوری و متمایز ساختن خود از رقبا تمرکز کنند.