آمارها حاکی از آن است که بیش از ۷۵۰هزار کانال فارسی در ثبت شده است و کاربران روزانه بیشتر از ۲.۳ میلیارد بار از این کانال ها بازدید می کنند.

پژوهشگاه ملی فضای مجازی وابسته به مرکز ملی فضای مجازی بر اساس فعالیت روزانه ی کاربران ایرانی، آماری از میزان استفاده ی افراد از را منتشر کرده است؛ بر این اساس مشخص شده که تا روز دوم بهمن ماه سال جاری بیش از ۷۵۴ هزار و ۵۱۶ کانال فارسی در این شبکه پیام رسان ثبت شده است.

مقاله های مرتبط:

آپدیت جدید بتا ۴.۸ با ویژگی استریم موزیک و ویدیو منتشر شد Telegram X، کلاینت رسمی با قابلیت های آزمایشی است

برآورد فعالیت کاربران ایرانی در این پیام رسان طی ۱۰ روز اخیر از افزایش بیش از ۱۰ هزار کانال در بازه ی زمانی ۲۴ دی ماه تا دوم بهمن ماه حکایت دارد.

به نحوی که شمار کانال های ایجاد شده در از ۷۴۳ هزار کانال در اواخر دی ماه به ۷۵۴ هزار کانال رسیده است که از این تعداد، ۲۶۴ هزار و ۳۴۷ کانال به روزرسانی می شوند.

درهمین حال بررسی ها نشان می دهد که در طول ۲۴ ساعت، به طور متوسط بیش از ۳ میلیون و ۷۵هزار و ۲۲۷ مطلب در این شبکه ی اجتماعی منتشر می شود که بیشترین آمار مربوط به ساعت ۲۲ شب است که بیش از ۲۸۵ هزار مطلب در این ساعت منتشر شده و کمترین مطالب نیز (۱۴ هزار و ۹۵۷ مطلب) در ساعت ۴ صبح منتشر می شود.

از سوی دیگر متوسط تعداد مطلب بر کانال در یک روز ۱۱.۶۳ مطلب است و به این ترتیب به طور متوسط روزانه در هر کانال حدود ۱۱.۵ مطلب منتشر می شود.

تعداد کل بازدید کانال های فارسی نیز در روز دوم بهمن ماه ٢ میلیارد و ۲۸۵ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۴۳۹ بازدید برآورد شده است.

در همین حال تعداد بازدید هر مطلب به طور متوسط در کانال ها ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بار اعلام شده است و بیشترین بازدید هر مطلب در کانال ها نیز طی ۱۰ روز اخیر به روز ۳۰ دی ماه باز می گردد که هر مطلب حدود یک هزار و ۳۵ بار بازدید شده است.