اخیرا رندرهایی منتشر شده اند که نشان می دهند پرچم دار آینده ی نوکیا موسوم به نوکیا ۹ از دوربین دوگانه و نمایشگری با نسبت تصویر ۱۸ به ۹ استفاده خواهد کرد.

هفته ی گذشته رندرهایی از یک گوشی جدید توسط سازندگان مستقل لوازم جانبی منتشر شده و گفته می شود که این رندرها متعلق به پرچم دار آتی نوکیا هستند که با نام نوکیا ۹ شناخته می شود.

این تصاور موکد شایعاتی هستند که پیشتر منتشر شده بودند؛ طبق این شایعات، نوکیا ۹ را نباید نمونه ی تکامل یافته ی نوکیا ۸ به شمار آورد، بلکه این گوشی شروع کننده ی مجموعه ای کاملا جدید از محصولات رده بالای نوکیا است.

در قسمت جلوی گوشی نمایشگری قرار دارد که به نظر می رسد دارای نسبت تصویر ۱۸ به ۹ است؛ در لبه های این نمایشگر شاهد انحنایی جزئی هستیم که بی شباهت به نمایشگرهای اینفینیتی موجود در گلکسی اس ۸ و نوت ۸ سامسونگ نیست.

به نظر می رسد حاشیه های بالا و پایین نمایشگر نوکیا ۹ بزرگ تر از چیزی است که در پرچم داران سامسونگ دیده می شود؛ اما در مجموع نمای جلوی گوشی شبیه به نمای جلوی آخرین پرچم داران این غول کره ای است.

مقاله های مرتبط:

نوکیا ۹ با اندروید اوریو و ۱۲۸ گیگابایت حافظه در FCC رؤیت شد

دوربین دوگانه ی نوکیا ۹ با آرایش عمودی در میانه ی قاب پشتی گوشی جا خوش کرده و فلش دوگانه نیز سمت راست دوربین قرار داد.

علاوه بر این، در تصویر منتشر شده، روی قاب های طراحی شده برای این گوشی، شکاف دایره ای شکل کوچکی نیز در سمت چپ دوربین قرار دارد؛ اما مشخص نیست که این شکاف مربوط به حسگر ضربان قلب است یا حسگر دیگری در آن جای داده شده.

حسگر اثرانگشت دایره ای شکل نوکیا ۹ نیز در پشت گوشی و زیر دوربین دوگانه جای گرفته است.

هرچند در گوشی های سال گذشته ی نوکیا سنسور اثر انگشت با کلید فیزیکی هوم یکی شده بود؛ اما امسال فنلاندی ها رویه ی متفاوتی پیش گرفته اند و سنسور اثر انگشت را به قاب پشتی گوشی منتقل کرده اند.

لازم به ذکر است که در نوکیا ۶ (مدل ۲۰۱۸) نیز سنسور اثر انگشت در قسمت پشت گوشی قرار دارد.

همچنین، شایان توجه است که بر اساس این رندرها، قسمت جلوی نوکیا ۹ فاقد هرگونه کلید مستقل فیزیکی یا لمسی است.

شرکت فنلاندی HMD که تولید گوشی های هوشمند با برند نوکیا را بر عهده دارد، پیش از این تایید کرده بود که در کنگره ی جهانی موبایل سال جاری در شهر بارسلون اسپانیا شرکت می کند؛ یکی از مقامات اجرایی این شرکت نیز اظهار داشته بود که مشتریان بایستی منتظر یک محصول فوق العاده از این شرکت در جریان کنگره ی جهانی موبایل باشند که اواخر فوریه برگزار خواهد شد.

هرچند نوکیا ۹ ستاره ی احتمالی فنلاندی ها در کنفرانس جهانی موبایل خواهد بود، اما احتمالا این شرکت از این موقعیت برای اعلام خبر عرضه ی نوکیا ۶ (مدل ۲۰۱۸) و نوکیا ۷ در کشورهای غربی نیز استفاده خواهد کرد.