به نقل از خبرگزاری آنا

غذای مانده به ملی‌پوشان کشتی فرنگی داده نشد/ انتظار برای اعلام حکم کریمی

دبیر فدراسیون کشتی گفت: در اردوی پیش از رقابت‌های جام تختی غذای مانده به فرنگی‌کاران داده نشده و کشیده شدن کار ملی‌پوشان به بیمارستان به خاطر عدم تطابق غذاها با رژیم ملی‌پوشان و هوای آلوده ماهشهر بود.

درباره مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام تختی گفت: این دوره از رقابت ها با حضور قهرمانان کشورهای مختلف در بندرماهشهر برگزار شد که در پایان تیم ایران بر سکوی قهرمانی ایستاد.

بچه ها کشتی های قابل قبولی گرفتند و توانستند در مصاف با حریفان تورنمنت موفقی را پشت سر بگذارند.

کادرفنی تیم هم توانست ایرادات ملی پوشان را شناسایی کند و در اردوهای بعدی در صدد رفع آنها قدم بردارد.

حضور ۳۰ کشتی گیر ایرانی در این رقابت ها فرصت خوبی برای محک خوردن آنها بود.

وی در خصوص اینکه کیفیت فنی مسابقات از دیدگاه برخی کارشناسان زیر سوال رفته است چرا که آنها معتقد هستند رقبایی جدی در مقابل کشتی گیران ایران به روی تشک نیامدند، اظهارداشت: رقابت های جام تختی در رنکینگ جهانی کشتی گیران کشورهایی که در آن شرکت می کنند، تاثیر فراوانی دارد، بنابراین کشورهای حاضر در این رقابت ها با بهترین نفرات خود به میدان آمده بودند.

شاید جای خالی روسیه در این مسابقات دیده شد ولی این گونه نبود که سطح کیفی رقابت ها را بتوان زیرسوال برد.

این رقابت ها را می توان به نوعی جام جهانی کوچک دانست.

دبیر فدراسیون کشتی در خصوص عدم کیفیت غذای ارائه شده به ملی پوشان کشتی که باعث شد ۱۷ نفر از آنها کارشان به بیمارستان کشیده شود و با کمک قرص و سرم به روی تشک رفتند، تصریح کرد: متاسفانه اتفاقاتی که قابل پیش بینی نبود در بندر ماهشهر رخ داد که یکی از آنها آلودگی هوا و وجود ریزگردها برای اعضای تیم بود.

در کنار این آلودگی که تاثیر منفی در عملکرد نفرات کشورمان داشت، در دو روز اول حضور تیم ملی در ماهشهر متاسفانه غذایی که به ملی پوشان داده شد با توجه به رژیم غذایی درنظر گرفته شده از سوی کادرفنی باعث حضور فرنگی کاران در بیمارستان شد که با رسیدگی فوری آنها توانستند با آمادگی لازم در رقابت ها حاضر شوند.

وی درباره اینکه اطمینان دارد غذاهایی که مانده و تاریخ مصرف گذشته به ملی پوشان داده نشده، بیان کرد: امکان ندارد غذای مانده به فرنگی کاران تیم ملی داده شده باشد.

مسئولین حاضر کاملا حرفه ای هستند و اگر ملی پوشی بیمار شده به دلیل آلودگی هوا و عدم تطابق غذاها با رژیم غذایی بچه های تیم ملی بوده است.

پس از روز دوم تمرینی تیم ملی در ماهشهر و در حالی که چند روز تا شروع مسابقات باقیمانده بود، کیفیت غذاها مطابق خواسته کادرفنی شد و خوشبختانه با قهرمانی ایران هم مسابقات به پایان رسید.

لایق درباره اینکه بالاخره کمیته انضباطی اتحادیه جهانی کشتی حکم علیرضا کریمی را به دلیل شکست در مسابقات امیدهای جهان برابر حریف روسیه جهت عدم رویارویی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی صادر کرد یا نه، گفت: ما مدت هاست منتظر اعلام حکم اتحادیه جهانی هستیم ولی هنوز نامه ای در این رابطه به دست فدراسیون کشتی ایران نرسیده است.

دبیر فدراسیون کشتی درباره شرایط مالی فدراسیون در فاصله ۵۰ روز تا پایان سال اظهارکرد: همواره در ماه های آخر سال فشار مادی بر فدراسیون بیش از حد انتظار است و دلیل آن هم هزینه مسابقات گوناگونی است که در رده های سنی مختلف برگزار می شود.

طبق برنامه فدراسیون ۱۸ بهمن رقابت های جام تختی در کشتی آزاد را در تبریز پیش رو دارد.

مسابقات انتخابی نوجوانان و جوانان تیم ملی را در سیرجان داریم.

مسابقات آسیایی را پیش رو دارم و مسابقات کشتی پهلوانی را با همکاری فدراسیون زورخانه ای باید برگزار کنیم.

لایق ادامه داد: تمامی رقابت ها نیاز به اردو های مختلف دارد و برنامه مسابقات به اندازه ای است که ما تا پایان سال علاوه بر روزهای پنج شنبه و جمعه، روزهای میان هفته هم درگیر مسابقات خواهیم بود که تمامی این مسابقات نیاز به پرداخت هزینه دارد.

امیدوارم وزارت ورزش و جوانان توجه مالی بیشتری به ورزش کشتی داشته باشد تا ما هم بتوانیم با جدیت بیشتری رقابت ها را برگزار کنیم.