به نقل از خبرگزاری آنا

مقابله با تروریسم با همکاری دوستان ایرانی و روسی ادامه دارد

رئیس جمهوری سوریه و دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در دمشق با یکدیگر دیدار و درباره تقویت روابط راهبردی و تلاش برای موفقیت نشست «کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه» در روسیه رایزنی کردند.

حسین جابری انصاری ، دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی امروز (شنبه) با بشار اسد ، رئیس جمهوری سوریه در دمشق دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار در مورد روابط راهبردی بین ایران و سوریه و تمایل دو طرف به تقویت این روابط در زمینه های مختلف به ویژه مقابله با تروریسم و تلاش برای موفقیت نشست کنگره گفت وگوی ملی سوریه در شهر سوچی روسیه گفت و گو و رایزنی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اسد در این دیدار با اشاره به پیروزی های نیروهای سوری در نبرد علیه تروریسم گفت که مردم سوریه با همکاری کشورهای دوست و در رأس آن ها ایران و روسیه، به نبرد خود علیه تروریسم ادامه می دهند که این مسئله زمینه را برای موفقیت راه حل مسالمت آمیز فراهم می کند .

جابری انصاری نیز به نوبه خود در این دیدار اعلام کرد که دولت و مردم ایران به حمایت خود از سوریه به ویژه در ارتباط با جنگ علیه تروریسم و بازگشت ثبات به این کشور و مشارکت در بازسازی آن ادامه خواهند داد.

در این دیدار، بثینه شعبان ، مشاور سیاسی و رسانه ای بشار اسد و فیصل مقداد ، معاون وزیر خارجه سوریه نیز حضور داشتند.

دستیار ارشد وزیر خارجه ایران پیش از این نیز با ولید المعلم ، وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت وگو کرده است.