به نقل از خبرگزاری آنا

بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ و عملکرد کمیسیون تلفیق در نشست غیرعلنی مجلس

لایحه بودجه سال ۹۷ پس از بررسی در کمیسیون تلفیق بودجه ، امروز به صحن آمده و کلیات آن در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می شود.

بارش برف مانع آغاز صحن مجلس به صورت غیررسمی شد/ تاجگردون گزارشی از بررسی لایحه بودجه ۹۷ قرائت کرد

به گفته رنجبرزاده به علت نرسیدن تعداد نمایندگان به حد نصاب یعنی بیش از دو سوم وبه علت بارش برف و توقف برخی پروازها، حضور نمایندگان در صحن علنی با تأخیر مواجه شده است.

هم اکنون صحن به صورت غیررسمی در حال برگزاری بوده و غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷، در حال ارائه گزارشی از بررسی این لایحه در صحن است.

۸:۵۵-، بودجه سال ۹۷ چگونه در صحن علنی مجلس بررسی می شود؟

براساس آیین نامه داخلی مجلس ابتدا گزارش کمیسیون تلفیق بودجه درباره لایحه بودجه سال ۹۷ در صحن علنی قرائت می شود و سپس نماینده دولت ۳۰ دقیقه زمان دارد توضیحاتی درباره کلیات لایحه بودجه ارائه کند و از لایحه دفاع کند.

پس از توضیحات نماینده دولت براساس آیین نامه ۵ مخالف و ۵ موافق می توانند به مدت هر کدام ۱۵ دقیقه به بیان مخالفت و موافقت خود بپردازند، که البته این نمایندگان می توانند بخشی از زمان خود را به در اختیار نمایندگان دیگر قرار دهند، که در مجموع مخالفان و موافقان می توانند ۱۵۰ دقیقه صحبت کنند.

۸:۵۵-، آغاز جلسه علنی ۸بهمن ماه ۹۶ مجلس شورای اسلامی / آغاز بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ در دستور کار

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه،۸ بهمن ماه) به ریاست دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت ۸و ۵۵دقیقه با حضور۱۹۴ نفر از نمایندگان آغاز شد.

۹:۰۲- ، لاریجانی تشریح کرد: بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ و روند بررسی آن در نشست غیرعلنی مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حدود یک ساعت با نمایندگان درباره لایحه بودجه جلسه داشتیم چراکه لایحه بودجه امروز بررسی می شود لذا در کلیات و روند کار کمیسیون تلفیق و نکات مهم بودجه که باید مورد توجه قرار گیرد در این جلسه غیرعلنی بحث شد.

۹:۰۲-، هم اکنون، یوسف نژاد، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ قرائت گزارش خود را از روند بررسی های این کمیسیون از لایحه بودجه سال آینده را قرائت می کند.

۹:۲۲-، جلال میرزایی به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه ۹۷ در صحن علنی مجلس به نطق می پردازد.

متن کامل گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ در روز نخست بررسی بودجه در صحن علنی مجلس را ، اینـــجــا، بخوانید.

،

۹:۳۴-، پس از سخنان میرزایی ، هم اکنون فلاحت پیشه در موافقت با کلیات لایحه بودجه در حال نطق است.

۹:۴۶-، محمدحسین فرهنگی دومین مخالف کلیات بوجه است که از هم اینک به اعلام نظر خود می پردازد.

۹:۵۶-، پس از ۲مخالف ، داوود محمدی به عنوان دومین موافق پشت تریبون صحن علنی مجلس رفت و به دفاع از کلیات لایحه بودجه پرداخت.

۱۰:۰۸-، بهروز بنیادی ، سومین مخالف لایحه بودجه ۹۷ است که در مخالفت با کلیات بودجه پشت تریبون رفت.