به نقل از خبرگزاری آنا

هدف سازمان ملل کمک به آوارگان و بازسازی مناطق آسیب دیده است

نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق با بیان اینکه این سازمان همه تلاش خود را برای بازگشت ثبات و اصلاحات اقتصادی و مبارزه با فساد به کار گرفته است، گفت: همه تلاش سازمان ملل متحد در بازه زمانی کنونی ارائه همه کمک‌ها ازجمله کمک‌های بشردوستانه به آوارگان و تلاش برای بازسازی مناطق آسیب دیده است.

با وحدت پشت سر بگذارند.

آن ها اکنون در دوران پساداعش در مرحله بازسازی کشورشان قرار دارند و این موضوع هم زمان شده است با بازگشت آوارگانی که به دلیل اوضاع نگران کننده جنگی و ترس از گروه تروریستی داعش خانه و کاشانه خود را رها کرده بودند.

یان کوبیش، نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق در گفت وگو با خبرنگار گروه بین الملل سلماس آنلاین گفت درباره موضع رسمی سازمان ملل متحد درباره برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق گفت: سازمان ملل متحد به طور کامل از دولت عراق حمایت می کند و بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی در زمان مقرر خود، ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷) تاکید دارد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ملل متحد همه تلاش خود را برای بازگشت ثبات و اصلاحات اقتصادی و مبارزه با فساد به کار گرفته است، افزود: موضع رسمی سازمان ملل متحد حمایت از وحدت عراق و ساختار دموکراتیک دولت فدرال است و معتقدم که مخالفان دولتی، در حال تضعیف وحدت و تجزیه عراق هستند.

کوبیش در پاسخ به این سوال که سازمان ملل متحد چه اقدامی برای دوران پساداعش در عراق انجام داده است؟ گفت: همه تلاش سازمان ملل متحد در بازه زمانی کنونی ارائه همه کمک ها ازجمله کمک های بشردوستانه به آوارگان و تلاش برای بازسازی مناطق آسیب دیده است.

این اقدام با هماهنگی طرف های مسئول در دولت عراق و برخی طرف های بین المللی انجام می شود.

به سلماس آنلاین ، یان کوبیش که روز گذشته به تهران سفر کرده بود، در دیدار با دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل درباره اوضاع عراق گفت: تحولات عراق در مسیر صحیحی دنبال می شود و عراقی ها خود را آماده مرحله حساس پس از شکست داعش می کنند.

از بُعد تحولات امنیتی و سیاسی، سازمان ملل متحد تحولات را به طور کامل دنبال می کند و از لحاظ اقتصادی و اجتماعی، ما در حال کمک به عراق هستیم تا با فساد مبارزه کند و در جهت اصلاحات گام بردارد و از فرصت های موجود استفاده کند.

وی افزود: این تحولات به عراق کمک می کند تا به نقش خود در جهت افزایش ثبات و همکاری ها در کشور ادامه دهد و بتواند نقش خود را در زمینه برقراری ثبات و امنیت و توسعه به خوبی ارتقاء دهد.