به نقل از خبرگزاری آنا

صالحی امیری در اندیشه انتخاب سرپرست کاروان ورزشی/ سجادی یگ گام جلوتر از همه

اعضای هیات اجرای کمیته ملی المپیک وظیفه انتخاب سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی را به صالحی امیری واگذار کردند تا او از بین گزینه‌های مطرح یکی را انتخاب کند.

تا آغاز هجدهمین دوره بازی های آسیایی در اندونزی زمان زیادی نمانده است اما در این میان هنوز سرپرست اعزامی کاروان ایران به این رقابت ها مشخص نشده است.

البتهاعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در دومین جلسه کاری خود در این خصوص بحث کردند اما نتوانستند در مورد سرپرستی کاروان ایران در بازی های آسیایی به جمع بندی برسند و در نهایت تصمیم گرفتند که این مسئولیت را به صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک واگذار کنند.

با این حال سه گزینه برای سرپرستی کاروان ایران در این رقابت ها مطرح شده است .

پیش از برگزاری انتخابات کمیته این وظیفه بر عهده اصغر رحیمی بود اما وقتی او نامش را در بین خبرگان ورزشی ندید از سمتش کناره گیری کرد.

البته او در این مدت کارهای مربوط به سرپرستی کاروان ایران در بازی های آسیایی را پیگیری می کرد اما هنوز بر استعفایش تاکید دارد و اعلام کرده باید ببیند که شرایط برای کار مهیا است یا نه .

رحیمی تجربه حضور در دو دوره بازی های ساحلی ، بازی های داخل سالن آسیا (عشق آباد) و المپیک ریو را در کارنامه کاری اش دارد.

از نظر اعضای هیات اجرایی رئیس کمیته با سرپرست بیشتر در تعامل است و او باید در این خصوص تصمیم گیری کند.

حالاگزینه هایی همچون شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزشی ایران، نصرالله سجادی معاون سابق قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و دهخدا رئیس فدراسیون دانشگاهی از گزینه های روی میز هستند تا قرعه صالحی امیری به نام یکی از آنها بیافتد و مسئولیت کاروان ورزشی ایران در اندونزی به او واگذار شود.

گزینه دیگر که مطرح شده است شاهرخ شهنازی است که برای دومین دوره متوالی دبیر کلی کمیته ملی المپیک را برعهده دارد.

که البته با توجه به مسئولیت های زیادی که وی در کمیته دارد بعید است که او مسئولیت این سمت را برعهده بگیرد.

سرپرستی کاروان ایران در دوره قبلی بازیهای آسیایی و همچنین المپیک ۲۰۰۰ سیدنی دو تجربه او در این سمت است.

اما یکی از گزینه هایی که شانس بالایی برای برعهده گرفتن مسئولیت سرپرستی کاروان ورزشی ایران دارد نصرالله سجادی است.

او که ید طولانی در کمیته ملی المپیک و سرپرستی کاروان های ورزشی ایران دارد مورد توجه آقای رئیس هم قرار گرفته است و از طرفی دیگر باتوجه به رابطه خوبی که با صالحی امیری دارد بعید نیست سجادی مسئولیت کاروان ورزشی ایران را برعهده بگیرد.

سجادی سرپرست کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی سئول، پکن، هیروشیما، بانکوک و دوحه به مدت ۵ دوره در سال های ۱۹۸۶، ۱۹۹۰، ۱۹۹۴، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶ را برعهده دارد و از نظر تجربه فردی قابل اعتماد است.

البته باید دید در صورت پیشنهاد سجادی این مسئولیت را قبول می کند یا خیر چرا که او از زمره افرادی بود که در زمان انتخاب کمیته ملی المپیک انتقادهای به نحوه برگزاری انتخابات با اساسنامه و آیین نامه فعلی داشت.

آخرین گزینه هم محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون دانشگاهی است، او سابقه مسئولیت سرپرستی کاروان های آسیایی و المپیکی را در کارنامه خود ندارد اما به عنوان معاون در تیم سرپرستی حضور داشته است.