به نقل از خبرگزاری آنا

نسل سوم انقلاب باید راهنمای جوانان مشتاقان بقای انقلاب اسلامی باشد

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: نسل سوم انقلاب، باید با الهام از بیشکسوتان، راهنمای جوانان امروز و مشتاقان دوام و بقای انقلاب اسلامی باشد.

سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان انقلاب که در موزه عبرت ایران برگزار شد، اظهار داشت: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، به غیر از لطف الهی، مرهون عوامل متعددی است که از مهم ترین آن ها هم رایی، همکاری، همدلی و همیاری سه نسل است.

وی افزود: نسل اول نسلی با تجربه، صاحب نظر، گرما و سرما چیده و آشنا به پستی و بلندی ها و آموزش دیده در چم و خمها هستند که در رأس آن ها امام(ره) قرار می گیرد؛ اغلب یاران امام(ره) یا در دوران مبارزات انقلاب یا پس از پیروزی انقلاب شهید شدند و عمر و همت خود را برای اعتلای انقلاب و نشر ارزش های آن گذاشتند و امروز دار دنیا را وداع گفته اند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: نسل دوم، مباشران انقلاب و فعالان صحنه های درگیری و مبارزان و مجاهدان با جان و مال خویشند.

آنها انقلابیون و پیروان و شاگردان امام هستند.

بسیاری از آن ها زجرکشیده ها و اسارت دیده های زندانهای طاغوت یا جانبازان انقلابند و هنوز برکت وجود بسیاری از آنها روشنایی بخش مجالس ماست؛ آنها پیشکسوتان انقلابند.

میرسلیم نسل سوم انقلاب را یار جوانان حق طلب و از جان گذشته دوران انقلاب و تداوم بخشنده به رشادت های نسل دوم دانست و تاکید کرد: این نسل پرچم انقلاب را بدست گرفته است و باید با الهام از بیشکسوتان، راهنمای جوانان امروز و مشتاقان دوام و بقای انقلاب اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه همه می دانیم عوامل موجد انقلاب، قرین عوامل تداوم بخشنده آن است، گفت: باید تشکر ما در درجه اول در قدرشناسی از امام و یاران او و پیشکسوتان انقلاب و نشر فضایل آن ها باشد تا همه، بویژه نسل امروز بدانند که آن تحول تاریخی عظیمی که به وقوع پیوست مرهون چه قهرمانانی و در گرو چه شناخت و باور و تدبیر و اراده و تعهد و قیام و استقامت و ایثار و حق طلبی و پایمردی و قهرمانی هایی است و به چه قیمتی و با تحقق چه انسجام خداپسندانه ای بین سه نسل واصل شده است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: آوازه انقلاب اسلامی سراسر دنیا را گرفت و امید را در دل مستضعفان عالم زنده کرد و پشت مستکبران عنود و منافقان لجوج را لرزاند و الحمدلله علی رغم سختی ها و مرارت ها، تداوم امواج خروشان ظلم برانداز آن، باطل السحر طاغوتیان و گردنکشان عالم گردید.