به نقل از خبرگزاری آنا

مسجدجامعی: به خبرنگاران طرح ترافیک بدهید و اسامی آن‌ها را اعلام کنید

عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن دفاع از ارائه سهمیه طرح ترافیک به خبرنگاران تاکید کرد: در عین حال لازم است اسامی خبرنگارانی که از طرح ترافیک استفاده می‌کنند در سایت شورای شهر و شهرداری اعلام شود.

احمدمسجدجامعی در جلسه امروز شورای شهر تهران، ضمن مخالفت با حذف سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران گفت: با توجه به جایگاه حرفه ای خبرنگاران و عکاسان خبری باید گفت این قشر بخشی از مسئولیت های شورای شهر را برعهده دارند و حذف سهمیه آن ها به معنای پنهان ماندن بخشی از مشکلات شهری است.


وی با اشاره به ابهام در توزیع طرح ترافیک در سال های گذشته بیان کرد: در سال های اخیر نزدیک به ۱۳۰۰ طرح ترافیک در اختیار وزارت ارشاد قرار می گرفت که آن را میان گروهی از خبرنگاران و نشریات توزیع کند.

بیش از این تعداد هم به شهرداری اختصاص می دادند که گفته می شد توسط این نهاد میان خبرنگاران و نشریات توزیع می شود.

علاوه بر این به صدا و سیما هم سهمی اختصاص داده می شد.


وی در ادامه به مبهم بودن چگونگی توزیع طرح ترافیک در گذشته پرداخت و گفت: در دوره چهارم که گفتند این تعداد طرح ترافیک میان خبرنگاران توزیع شده خواستم و تاکید کردم اسامی خبرنگاران را اعلام کنند و روی سایت قرار دهند تا شفافیت لازم در این خصوص وجود داشته باشد که متاسفانه این مهم عملی نشد و مسئولان اقدامی در این زمینه انجام ندادند.


مسجدجامعی ضمن تاکید مجدد به اختصاص طرح ترافیک به خبرنگاران و با اشاره به نظر برخی از اعضای شورا که پیشنهاد گنجاندن سهمیه خبرنگاران را در تبصره ۲، ماده ۳ لایحه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی شهر تهران، دادند که طبق آن به شهرداری اجازه می دهد حداکثر یک و نیم درصد از کل مجوزهای صادره را در موارد خاص با اعمال ضریب نیم تعیین و محاسبه کند، گفت: این درصد شامل گروه های بسیاری می شود که نمی توان خبرنگاران را در آن گنجاند و لازم است یک و نیم درصد افزایش یابد تا بخشی از مشکلات حل شود.


وی موضوع خرید طرح ترافیک توسط خبرنگاران را هم موضوعی دانست که باید درباره آن بیشتر بحث شود.