به نقل از خبرگزاری آنا

ماموریت دانشگاه فنی و حرفه‌ای تربیت دانشجویان کارآفرین است

دکتر ابراهیم صالحی عمران سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور دیدار کرد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای در این دیدار صمیمی بیان داشت: این دانشگاه به دنبال اعتلای سطح فرهنگ مهارت آموزی، جهت دهی به استعدادهای دانشجویان جدیدالورود، هدایت آنان به سمت اشتغال مفید و احراز آمادگی نسبی برای ادامه تحصیل در رشته های علمی و مهارتی است.

ابراهیم صالحی عمران با اشاره به تعداد دانشجویان، تجهیزات و امکانات دانشگاه فنی و حرفه ای در کشور گفت: برنامه ریزی مدیران دانشگاه در جهت کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پژوهشی به منظور اجرای اهداف و ماموریت های دانشگاه در راستای تربیت دانشجویان کارآفرین است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور نیز در این جلسه ضمن طرح مباحثی در خصوص اهمیت مهارت آموزی، بر ضرورت آموزش های فنی و حرفه ای در تمامی حوزه ها تاکید کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر آموزش مهارت های کاربردی در جامعه کنونی، به منویات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: معظم له در این خصوص بیان داشتند مساله مهارت آموزی مساله جدی و نیازی حتمی کشور است.

در این جلسه در خصوص لزوم فرهنگ سازی برای توسعه آموزش های مهارتی و ارزش گذاری به مهارت آموزی و کارآفرینی، استفاده از رسانه ها در خصوص معرفی دانشگاه، تلاش برای هموار کردن موانع قانونی در جهت اجرای فعالیت های مراکز فنی و حرفه ای در کشور مذاکره و مقرر شد برنامه های متنوع فرهنگی در این راستا تهیه و اجرا شود.