به نقل از خبرگزاری آنا

قرائت گزارش تفریغ بودجه کاملاً قانونی بوده است

رئیس مجلس قرائت گزارش تفریغ بودجه ۹۵ را توسط دیوان محاسبات کاملاً قانونی خواند و گفت: اینکه دولت توقع مشورت در این‌باره دارد موضوع دیگری است.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت دوم امروز یکشنبه ۸ بهمن ۹۶ طی اخطاری در صحن علنی مجلس گفت: گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال ۹۵ درخور تحسین بود و هرچند که مسئولان دولتی در رسانه ها به آن اعتراض کردند اما این گزارش گزارشی مرسوم است.

وی خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس ادامه داد: امروز نیز مطالبی درباره کلیات بودجه در مجلس مطرح شد ولی شما به اعتراض دولتی ها نسبت به قرائت گزارش تفریغ بودجه ۹۵ پاسخ ندادید.

نماینده تهران در مجلس خطاب به رئیس مجلس گفت: از شما انتظار می رود که از گزارش دیوان محاسبات دفاع کنید چرا که نباید فضاسازی رسانه ای علیه آن صورت گیرد.

در ادامه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این مطلب اظهار کرد: دیوان محاسبات براساس آئین نامه داخلی مجلس موظف است گزارش تفریغ بودجه را ارائه دهد و پس از آن در کمیسیون بودجه بررسی شود.

از این رو کار دیوان محاسبات در قرائت بودجه تفریغ سال ۹۵ کاملاً قانونی است و اینکه دولت توقع دارد که با آنها در این باره مشورت شود، امر دیگری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دیوان محاسبات مرجع حسابرسی کشور است، گفت: در آئین نامه مصوب سال ۹۱ مجلس مقرر شدکه دیوان محاسبات گزارش خود را درباره تفریغ بودجه در صحن مجلس قرائت کند و پس از آن، گزارش جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شود.