به نقل از خبرگزاری آنا

اعتراض نمایندگان اصلاح‌طلب به غافلگیری شهرداری تهران در برف

بارش سنگین برف در حالی از روز گذشته در ۱۷ استان کشور آغاز شد که با پیش‌بینی هواشناسی، هشدارهای لازم برای آمادگی مدیریت بحران در خصوص این بارش، از قبل ارائه شده بود اما با این حال، بارش برف مسئولان کشوری و به خصوص مدیران پایتخت را غافلگیر کرد.

بارش برف در حالی مدیران شهرداری تهران را غافلگیر کرد، که در همین حال، محمدرضا عارف، چهره شاخص اصلاح طلبان و رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: تاسف میخورم از اقدامات شهرداری و استانداری که برای بارش متوسط برف، شهر به این وضع درآمده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه هم اتوبان های پایتخت و هم اتوبان های تهران-قم و تهران-کرج بعد از بارش برف وضعیت نابسامانی پیدا کردند و مردم ساعت ها در این اتوبان ها معطل ماندند.

ضمنا گله جدی داریم که چرا شهرداری آمادگی اولیه را برای ساماندهی معابر و برف روبی نداشت.

عارف اضافه کرد: از شب گذشته تا کنون تعداد زیادی درخت بر اثر سنگینی بارش برف شکسته که نشان می دهد عوامل شهرداری اقدام به برف روبی از درخت ها نکرده اند، ضمن اینکه شن پاشی در کوچه و خیابان های فرعی نیز به شکل مطلوب انجام نشده است.

رئیس فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: به طور جدی موضوع را از طریق استانداری و شهرداری پیگیری میکنیم تا ببینیم چرا علی رغم پیش بینی های هواشناسی، شهر بعد از بارش برف فلج شد.

وی در پایان گفت: انتظار داریم عوامل شهرداری و استانداری با فوریت اقدامات لازم را برای برگرداندن استان و شهر تهران به وضع طبیعی انجام دهند.

تذکر علنی در صحن مجلس

مصطفی کواکبیان، دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم در تذکری علنی که در صحن مجلس اعلام شد، در این خصوص گفت: به شهردار و استاندار تهران درباره غافلگیری در برابر بارش برف امروز بویژه در معابر فرعی تذکر می دهم.

اعتراض شورای شهر به شهرداری

علاوه بر این دو نماینده اصلاح طلب مجلس، مجید فراهانی، عضو اصلاح طلب و رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران هم از غافلگیری شهرداری در برف گلایه کرد و گفت: سطح خیابان ها شهر علی رغم بودجه برف روبی، دچار اختلال شده و برف روبی نشده به گونه ای که امکان تردد نیست.

فراهانی در تذکر پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه سطح خیابان ها شهر علیرغم بودجه برف روبی دچار اختلال شده و برف روبی نشده به گونه ای که امکان تردد نیست، تصریح کرد: درختان زیادی شکسته شده و عوامل شهرداری و مدیریت شهر در سطح معابر دیده نمی شوند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان و در سال جاری ۳۰ میلیارد تومان برای برف روبی شهر اختصاص داده شده و هر ساله نیز هزینه برف روبی به پیمانکاران پرداخت می شود، عنوان کرد: علیرغم پیش بینی اعتبارات شهرداری در برف اخیر غافلگیر شده است.