فرماندار ارومیه در این مراسم به اهمیت علم و دانش در ارتقا یک جامعه مدنی اشاره و تصریح کرد:

افراد تاثیر گذار مثل نخبگان باید شناسائی بشوند و این قشر با کسب تعالیم لازم نسبت به رفع مشکلات جامعه و نیازهای ان اقدامات ملزوم و موثر را انجام دهند.

حسنخانی افزود: مهمترین معضلات ما محیط زیست، منابع آبی و آسیب های اجتماعی است که تمام مسئولین زیر ربط باید ورود و خانواده ها هم دین خود را ادا کنند و نخبگان نیز در این راه وظایف دو چندان دارند.

قاضی پور یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: دشمنان در صدد ضربه زدن و سو استفاده از برخی مسائل داخل کشور هستند و در این راه امید ما به دانش اموزان و دانشجویان موفق است تا در مقابل دسیسه های بد خواهان ایستادگی کنیم چرا که ما برای حفظ انقلاب شهید دادیم و باید خون انها پایمال نشود.

محمدی معاون پژوهش و برنامه ریزی اموزش و پرورش استان گفت : دغدغه امروز دانش اموزان عبور از سد کنکور است که برای خانواده ها هم مشکل ساز شده است چرا که در خیلی از کشور های دنیا این مشکل رفع شده و کنکور حذف شده است اما ما هنوز بعد از گذشت چند سال هنوز موفق نشده ایم این مشکل را حل کنیم که باید در این راستا اقدامات لازم انجام شود چرا که رسالت اموزش و پرورش کنکور نیست بلکه تعلیم و تربیت محور است و ان نیز باید با متد ها و روش های به روز دنیا منطبق شود.