نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته گفت بااشاره به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برچیدن سلطنت طاغوت گفت:

ملت بزرگ ایران اسلامی به جای سلطه آمریکا و استکبار جهانی، حکومت الله را برگزیدند و نیروهای نظامی آن رژیم به جای رژه رفتن در برابر شاه، اطاعت از قرآن کریم را انتخاب کردند و همه این انتخابها جای شکرگزاری دارد و باید گرامیداشت ایام الله دهه فجر به بهترین نحو گرامی داشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: حجت الاسلام و المسلمین حسنی از محورهای خلق حماسه ۲ بهمن مردم ارومیه بود و در کنار این مجاهد نستوه بسیاری از علما از جمله آیت الله قریشی، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین قره باغی تاثیرگذار بودند و باید باید رشادتهای آنها برای فرزندان این سرزمین تشریح شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه همچنین به اهمیت قرض الحسنه در نظام اقتصادی جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: متولیان اقتصادی و مسئولان بانکها در کنار تبلیغ سپرده گزاری، باید قرض الحسنه را نیز به عنوان سنت سفارش شده در جامعه ترویج کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تصریح کرد: تقویت فرهنگ مهرورزی و دلسوزی در جامعه با عمل به رویه قرض الحسنه حرص و ولع را از مردم دورمی کند و جامعه را به برکت می رساند.

خطیب نماز جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح جایگاه پرستار در دین مبین اسلام پرداخت و گفت: انتخاب سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س) بهترین انتخاب برای روز پرستار است و اگر پرستاران جامعه با نیت خالص انجام وظیفه کنند قطعا بهشت الهی پاداش شغل و خدمت آنها خواهد بود.

وی در خصوص مباحث خانواده نیز به اهمیت تربیت قرآنی و نرم خویی و نیکو سخن گفتن اشاره کرد و گفت: متانت در کلام نشانه ایمان و تربیت دینی است و مسلمانان باید با متانت و نرم خویی سخن بگویند و این سنت حسنه را به فرزندان خود آموزش دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در بین خطبه های نماز به مناسبت روز پرستار از آقای باباجانی پرستار حجت الاسلام والمسلمین حسنی به پاس سالها مراقبت از این مجاهد نستوه قدردانی کرد.