تبریز- مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی اعلام کرد: در ۹ ماه امسال ۲۴ هزار و ۲۲۹ فقره ازدواج در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری سلماس آنلاین ، احد جودی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان گفت: شهرستان تبریز با ۱۰ هزار و ۱۰۴ فقره بیشترین و خداآفرین با ۲۷۷ فقره کمترین میزان ازدواج ثبت شده را در این مدت در بین شهرستانهای استان داشتند.

وی با اشاره به آمار ثبت وقایع حیاتی در ۹ ماهه سال جاری، اظهارکرد: در مجموع در مدت زمان یاد شده، ۵۱ هزار و ۶۳۶ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۲.۵ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان این‌که در آذربایجان شرقی در ۹ ماهه سال ۹۶، حدود ۱۶ هزار و ۱۲۹ واقعه فوتی به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته کاهش ۰.۶ را نشان می‌دهد، ادامه داد: از این تعداد، هفت هزار و ۳۶۹ واقعه فوتی در تبریز به ثبت رسیده که در مقایسه با سال گذشته حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیشترین آمار فوتی در استان مربوط به تبریز و کمترین فوت مربوط به چاراویماق است، گفت: درصد ثبت وقایع در مدت قانونی طی ۹ ماهه سال جاری در تبریز معادل ۲ درصد و در چاراویماق معادل ۱۴.۷ درصد است.

وی در رابطه با آمار ازدواج در آذربایجان شرقی طی ۹ ماهه سال جاری، اظهار کرد: از ۲۴ هزار و ۲۲۹ فقره ازدواج به ثبت رسیده در استان ۲۱ هزار و ۸۹۱ فقره معادل ۹۰.۴ درصد شهری و ۲ هزار و ۳۳۸ فقره معادل ۹.۶ درصد روستایی است.

جودی با اشاره به آمار طلاق، گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۶۶۷۵ مورد طلاق ثبت شده که نسبت به سال گذشته کاهش ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیشترین مورد طلاق مربوط به زوج هایی است که کمتر از یک سال زندگی مشترک داشته اند .