تبریز - رئیس کمیته امداد کشور گفت: کمک های مردمی استان آذربایجان شرقی در بحث صدقات، طرح اکرام، زکات و ... به طور ۱۰۰ درصد محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید پرویز فتاح ظهر پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تحقق کمک های مردمی آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی یکی از استان های پیشرو در تمامی زمینه است به طوری که در طرح اکرام ایتام نیز با رشد ۲۴ درصدی مواجه شده است.

رئیس کمیته امداد کشوربا اشاره به حضور گسترده مردم آذربایجان شرقی در کمک به زلزله زدگان غرب کشور گفت: مردم آذربایجان شرقی در ارسال کمک های مردمی به مناطق زلزله زده غرب کشور سنگ تمام گذاشته اند و جز این از آذربایجان انتظار دیگری نمی رفت.

فتاح یکی از چالش های کمیته امداد را ورودی های زیاد اعلام کرد و افزود: یکی از مشکلات موجود در این زمینه ورودی های زیاد کمیته امداد است اگر مشکل اشتغال در کشور حل شود به تبع آن ورودی کمیته امداد نیز برطرف می شود.

وی استان آذربایجان شرقی را یکی از استثنائات اعلام کرد و گفت: البته در این زمینه استان آذربایجان شرقی از این امر استثناء است چرا که در طی یک سال و نیم گذشته تعداد مددجویان استان آذربایجان شرقی ۱۵ درصد کاهش یافته است.

فتاح با اشاره به اینکه تعداد ورودی های آذربایجان شرقی کاهش یافته است اظهارداشت: آذربایجان شرقی این قابلیت را دارد که در کنار تابلوی «تبریز شهر بدون گدا» و «تبریز بدون معتاد متجاهر» تابلوی سومی با عنوان «تبریز شهری بدون فقر مطلق» در ورودی های شهر نصب کند.