تبریز – دبیر نخستین جشنواره موسیقی «دفاع، مقاومت و حماسه» از عدم همکاری برخی دستگاه‌های فرهنگی و هنری در روند برگزاری جشنواره انتقاد و گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار قره‌باغی عصر امروز در آیین اختتامیه نخستین جشنواره موسیقی «دفاع، مقاومت و حماسه» که در مجتمع ۲۹بهمن تبریز برگزار شد، اظهار کرد: نخستین جشنواره «دفاع، مقاومت و حماسه» توسط انجمن موسیقی آذربایجان شرقی در اول آبان با انتشار فراخوان و دعوت تمام هنرمندان برای حضور، کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: این جشنواره از دو بخش تولیدی و گروه‌نوازی تشکیل شده بود که در بخش تولیدی ۵۲اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و همچنین استقبال هنرمندان و اهالی موسیقی از بخش گروه‌نوازی نیز نشان‌دهنده توجه هنرمندان به جشنواره بود.

دبیر جشنواره «دفاع، مقاومت و حماسه» همچنین اعلام کرد: تعداد ۲۰اثر تولیدی و ۱۵ گروه در بخش گروه‌نوازی در ۵شاخه فرصت اجرای عمومی در تاریخ ۳ و ۴ بهمن‌ماه پیدا کردند و مورد داوری قرار گرفتند.

وی همچنین با لحنی گلایه‌آمیز نسبت به ادارات و دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان، بیان کرد: انتظار داشتیم نهادهای فرهنگی و هنری مرتبط با اهداف جشنواره که برایشان دعوت‌نامه همکاری ارسال کرده بودیم، ما را در به برگزاری جشنواره یاری کنند.

قره‌باغی گفت: تعدادی از دستگاه‌ها به‌کل نامه ما را نادیده گرفتند و تعدادی دیگر نیز با حضور در جلسه اول هیئت مدیریت جشنواره، قول مساعدت و همکاری دادند و تعداتی را قبول کردند اما بعد از آن خبری از آن‌ها نشد.

دبیر جشنواره «دفاع، مقاومت و حماسه» در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که ما یاری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی را در برگزاری جشنواره از دست دادیم، آن‌ها نیز ثواب همکاری در آن را از دست دادند.