ارومیه – رئیس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: محور ارتباطی ارومیه - مهاباد از گردنه اینانلو تا سد حسنلو به دلیل کولاک شدید و یخبندان مسدود است و اجازه تردد داده نمی شود.

سرهنگ عباس فرمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بارش برف سنگین در محورهای جنوبی استان، اظهارداشت: در محورهای نقده - پیرانشهر، نقده - تمرچین و جاده شاهین دژ بارش برف سنگین گزارش شده است و تردد از این محورها بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نیست.

وی بر رعایت نکات ایمنی و خودداری از سفرهای غیرضروری در زمان بارندگی تاکید کرد و افزود: در پی بارندگی های برف و باران که از روز گذشته در آذربایجان غربی شدت گرفته است توصیه می شود مردم از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و در صورت ضرورت با رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات کامل فنی و ایمنی از جمله زنجیرچرخ نسبت به تردد از جاده ها اقدام کنند.

وی با اشاره به وضعیت جوی جاده های استان عنوان کرد: در حال حاضر بارش در محورهای شاهین دژ- تکاب ، مهاباد- بوکان، پیرانشهر – سردشت، ارومیه – نقده، نقده – پیرانشهر، ماکو – بازرگان، ارومیه – سرو، پایانه مرزی تمرچین و شهرستان چالدران ادامه دارد.

فرمانی گفت: در محورهای شاهین دژ - تکاب، ارومیه – سلماس، سلماس – خوی، ارومیه – مهاباد، ارومیه – نقده، مهاباد – سردشت، پیرانشهر و پایانه مرزی تمرچین نیز وضعیت جوی به صورت مه آلود است که به همت عوامل پلیس راه و گروههای امدادی تردد در تمامی این محورهای اصلی برقرار است.

رئیس پلیس راه آذربایجان غربی با اشاره به وقوع سوانح رانندگی با تلفات زیاد طی ۲ روز گذشته در جاده های برفی این استان گفت: در این مدت ۳۲ تصادف در جاده های شمال و جنوب استان رخ داده است و بر اثر آنها هفت نفر جان خود را از دست داده اند.

فرمانی با بیان اینکه در مجموع چهار تصادف فوتی، ۱۹ تصادف جرحی و ۹ تصادف خسارتی در این مدت روی داده است ادامه داد: در ۱۹ تصادف جرحی در جاده های آذربایجان غربی، ۵۳ نفر مصدوم و به مراکز درمانی انتقال داده شدند.