مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از استقرار ۲۰۰ اکیپ عملیاتی برق تهران برای رفع خاموشی‌های پراکنده پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلماس آنلاین به نقل از وزارت نیرو، میثم جعفرزاده افزود: با توجه به اطلاعیه هواشناسی مبنی بر تغییرات جوی و بارش برف و کولاک در ۱۹ استان کشور، وزارت نیرو آمادگی لازم را از چند روز قبل در شرکت‌های تابعه داشته است؛ تا این لحظه حادثه سنگینی را به لحاظ تأمین آب و برق برای مجموعه وزارت نیرو و مشترکان در سطح کشور نداشته‌ایم و برخی استان‌ها به صورت پراکنده بخصوص در قزوین و آزادراه قزوین دارای قطعی‌های پراکنده هستند که اکیپ‌های شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق مشغول مرتفع نمودن اشکالات هستند.

وی با بیان این مطلب که، در شهر تهران به علت قطع برخی درختان و شکسته شدن شاخه‌ها و سقوط آنان بر روی شبکه‌های برق شاهد قطعی‌های پراکنده‌ای بوده‌ایم، افزود: این خاموشی‌ها، کمتر از یک درصد پایتخت را تحت الشعاع خود قرار داده که هم اینک اکیپ‌هایی مشغول رفع این نقیصه هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو ادامه داد: بیشتراین قطعی‌ها در مناطق شمال غرب تهران و یک منطقه نیز در تهرانپارس است که حدود ۲۰۰ اکیپ در زمان کنونی مشغول مرتفع کردن نواقص و رفع مشکل قطعی برق هستند.

وی با اشاره به اینکه در همین لحظه که برف در حال بارش است، این اکیپ‌ها در مناطقی که قطعی برق اتفاق افتاده مستقر هستند و به خدمات رسانی مشغولند، بیان داشت: عمده مشکل ما قطع شاخه‌های درختان و سقوط آن‌ها بر روی شبکه‌های برق است که در این خصوص نیازمند همکاری‌های شهرداری تهران هستیم.

جعفرزاده با بیان اینکه گاهی ممکن است اشکال کار در بهره برداری یا مانور عملیاتی باشد که در مجموعه وزارت نیرو اتفاق می افتد، گفت: خوشبختانه تا این لحظه مشکلی به لحاظ بهره برداری و توزیع و بالانس شبکه نداشته‌ایم ولی اتفاقاتی نظیر قطع شاخه‌های درختان و سقوط آنان بر روی شبکه باعث شده تا شبکه‌ها با مشکل مواجه شوند.

وی افزود: اطمینان می‌دهیم که شرایط قطع برق در تهران پایدار نباشد و با حضور ۲۰۰ اکیپ حوادث برق در سطح تهران، تا ساعاتی دیگر قطعی‌های پراکنده برق پایتخت مرتفع خواهد شد.