در حال حاضر و با توجه به روند اتفاقات در لیگ قهرمانان، فصل آینده تیم های ایرانی تنها در بازی با تیم های قطری می توانند شرایط میزبانی را تجربه کنند و این با توجه به این که تیم های باشگاهی ایران مثل پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی از پرطرفدارترین تیم های آسیا هستند، می تواند لطمه بزرگی به موفقیت باشگاه های ایرانی باشد

با توجه به افزایش مشکلات دیپلماتیک در منطقه مسابقات لیگ قهرمانان سال آینده با چالش بزرگی در برگزاری مسابقات مواجه است.

به گزارش "ورزش سه" مسابقات لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ برای کنفدارسیون فوتبال آسیا تبدیل به یک چالش بزرگ شده است، چرا که در بخش غرب آسیا در فصل آینده بازی های بیشتری باید در زمین های بیطرف برگزار شود و این به معنای آسیب جدی به بخش اصلی مسابقات فوتبال یعنی حضور تماشاگران است.

ای اف سی و جلوگیری از لطمات مالی

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جلوگیری از لطمات جدی مالی باید راهکاری را برای برگزاری مسابقات سال آینده در نظر بگیرد، چرا که بعد از ایران و عربستان که تیم هایشان در زمین بیطرف به مصاف هم می رفتند در سال آینده تیم های عربستانی و اماراتی در مسابقات با تیم های قطری نیز باید در زمین های بیطرف بازی کنند.

این در خواستی است که دو کشور عربستان و امارات برای فصل آینده مسابقات لیگ قهرمانان به کنفدراسیون فوتبال آسیا داده اند و اعلام کرده اند که در بازی برابر تیم های قطری می خواهند در زمین بیطرف بازی کنند.

اما نکته قابل توجه این است که بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزاری مسابقات تیم های باشگاهی ایران و عربستان در مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۱۶-۲۰۱۷ در زمین بیطرف باعث شده تا این مسابقات با کاهش میانگین ۱۰ هزارنفری تماشاگر مواجه شود و این به معنای ضرر مالی قابل توجه برای باشگاه ها و حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

حالا AFC اما با چالش بزرگتری مواجه است.

با درخواست عربستان و امارات برای بازی نکردن با تیم های قطری، تعداد بازی هایی که در زمین بی طرف باید برگزار شود افزایش و باالطبع تعداد تماشاگران نیز کاهش خواهد یافت.

نکته دیگر این که با توجه به اتفاقات موجود، بعید نیست که امارات نیز همچون عربستان خواهان برگزاری بازی با تیم های ایرانی در زمین بیطرف شود.

در فصل قبل تیم های ایرانی و اماراتی در زمین هم بازی کردند؛ اما این احتمال وجود دارد که در این فصل بازی هایشان در کشوری دیگر انجام شود.

مشکلی که باید حل شود

در حال حاضر و با توجه به روند اتفاقات در لیگ قهرمانان، فصل آینده تیم های ایرانی تنها در بازی با تیم های قطری می توانند شرایط میزبانی را تجربه کنند و این با توجه به این که تیم های باشگاهی ایران مثل پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی از پرطرفدارترین تیم های آسیا هستند، می تواند لطمه بزرگی به موفقیت باشگاه های ایرانی باشد.

به نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا به جای اینکه تعداد بازی ها را در زمین بیطرف افزایش دهد باید این مشکل را کاملا حل کرده و فوتبال را از سیاست جدا کند.

اتفاقی که به نظر تلاش هایی برای تحقق آن باهمکاری روسای فدراسیون های فوتبال ایران، عربستان و امارات در حال انجام است.