مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج از ریزش یک باب ساختمان ۴ طبقه در این شهر خبرداد.


محمد رستمی در گفت و گو با ایسنا افزود: دیروز پنج شنبه، پنجم بهمن ماه ساعت ۱۳ و ۴۲ دقیقه طی تماس تلفنی مردمی به آتش نشانی اطلاع داده شد که روبه روی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج واقع در خیابان سروش طبقه ۴ یک باب ساختمان در حال ساخت و بتن ریزی ریزش کرده و دو نفر زیر آوار هستند.


وی خاطرنشان کرد: نخستین تیم آتش نشانی در کمتر از ۴ دقیقه به محل حادثه رسیدند که با توجه به وضعیت عملیات از سه ایستگاه ۱۷ نفر آتش نشان کمکی به محل اعزام شد.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج خطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی شروع به آوار برداری و برش کردند که پس از یک ساعت تلاش یکی از کارگران را از زیر آوار زنده بیرون آوردند و تحویل نیروهای اورژانس دادند.


رستمی تصریح کرد: دومین کارگر به علت شدت جراحت های وارده در دم فوت کرده بود.


وی ادامه داد: عملیات امداد و نجات برای نجات دادن و از زیر آوار در آوردن این دو نفر کارگر حدود سه ساعت و ۳۰ دقیقه به طول انجامید.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج افزود: ۴ کارگر در این ساختمان در حال کار کردن و بتن ریزی بودند که یک نفر مصدوم و توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شد، یک نفر دیگر کشته شد و برای دو کارگر دیگر مشکلی پیش نیامد.


رستمی اظهار کرد: اکبری رئیس و نگین تاجی عضو شورای شهر یاسوج، جهانبین مدیرعامل جمعیت هلال احمر، کناری فرماندار بویراحمد، وفایی مقدم مدیرکل بحران استان و خانم نیکمرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیرکل دفتر استاندار در محل حادثه حضور یافتند و نظاره گر تلاش آتش نشانان و نیروهای امداد و نجات بودند.


وی با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات آتش نشانی یاسوج تاکید کرد: آتش نشانی یاسوج با کمبود امکانات و تجهزات لازم مواجه است که همین امر نیز باعث کندی عملیات امداد و نجات در این حادثه شد.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج در خصوص علت این حادثه اضافه کرد: هنوز علت حادثه مشخص نیست و از سوی سازمان نظام مهندسی و دستگاههای متولی در حال بررسی است.


همچنین جلال پورانفرد ، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ریزش طبقه ۴ ساختمانی در روبروی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج خبر داد و گفت: بر اثر ریزش این ساختمان دو نفر زیر آوار گیر افتاده بودند که با تلاش پرسنل اورژانس ۱۱۵ یاسوج یک نفر نجات پیدا کرد.


وی اظهارکرد: بعد از گزارش ریزش ساختمان نیروهای امدادی اورژانس در سریع ترین زمان خود را به محل حادثه رساندند و بعد از تریاژ و انجام اقدامات اولیه مصدوم حادثه را به بیمارستان انتقال دادند.


پورانفرد افزود یک نفر از کارگران زیر آوار جان خود را از دست داد.


سید امان الله جهانبین ، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به خبرنگار ایسنا گفت: امروز پنجشنبه پنجم بهمن ماه ساختمانی ۴ طبقه و در حال ساخت روبروری بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی فرو ریخت.


وی افزود: در این واقعه ۲ نفر از کارگران زیر آوار ماندند پس از اطلاع از واقعه ۲ تیم واکنش سریع و عملیاتی شامل ۸ نفر از جمعیت هلال احمر استان به محل حادثه اعزام که پس از ۴ ساعت عملیات امدادی و رها سازی یک نفر از محبوسین زیر آوار زنده بیرون آورده شد.


جهانبین خاطرنشان کرد: متأسفانه نفر دوم به علت بر خورد اشیا به سر در همان لحظات اولیه فوت کرده بود.


به گزارش ایسنا، در این حادثه حسن رضایی ۲۵ ساله و حسین خسروی ۳۰ ساله که هر دو اهل کرمانشاه هستند دچار حادثه شدند و زیر آوار بودند که رضایی جان خود را از دست داد.